Çağrı Merkezi: (+90) 850 259 06 86

925 AYAR ÖZEL TASARIM AĞIR GÜMÜŞ PÜSKÜLLÜ ESKİ USÜL TURUNCU RENK İRİ BOY KAPSÜL KESİM ATEŞ KEHRİBAR

2.950,00 TL
3.150,00 TL
%6 İNDİRİM
Stok Kodu ASL1961
Barkod 86016032
Üretildiği Malzeme (Hammadde) ATEŞ KEHRİBAR
Tane Boyutu (mm) 8x13 Kapsül
Üretim Şekli Atölye İşi
Püskül Madeni 925 Ayar Gümüş
Püskül Hariç Uzunluk (cm) 30 cm (Santimetre)
Püskül Uzunluğu (cm) 16 cm (Santimetre)
Toplam Uzunluk (cm) 46 cm (Santimetre)
Renk
Ürün Açıklaması

SIKMA KEHRİBAR
Sıkma kehribar ana malzemesi "fenol ve formal-dehit" olmak üzere, bir miktar kehribar Hammaddesi ve çeşitli kimyasallar ile yapılan yapay bir reçinedir. Yine bilinenin aksine içeriğinde en ufak plastik, yani petro-kimya ürünleri bulunmamaktadır. Sıkma kehribar, formülünün gizli olması ve yapım tekniklerinin karmaşık olması nedeni ile özel bir malzemedir. Osmanlı Döneminden günümüze kadar üretilmiştir. Dünya Genelinde sıkma kehribara (bagalite amber) denir. Bununla birlikte en belirgin özellikleri renk alması ve eldeki yumuşak ve rahat çekim hissidir.

TEHBİHİNİZİ YAKARAK TEST ETMEYE ÇALIŞMAYINIZ!


KULLANIM ÖNERİLERİ

1-Tespihlerimizin taneleri ve imamesi “Sıkma ve Ateş Kehribar” malzemeden yapılmıştır. Malzeme karışımında kullanılan malzemeler yanıcı özelliği sahiptir bu sebeple ateşe ve yüksek ısıya maruz bırakılırsa yanacaktır.
2-Tesbihimizin imamesi, malzemesinden dolayı hassas ve özel işçilikle üretilmiştir. Metal imameler ile karıştırılmamalıdır, uygun olmayan koşullarda oldukça kırılgandır. Sert darbelerden, ısıdan ve yüksek basınç uygulanacak ağır malzemelerden uzak tutulmalıdır. Aksi halde imame kırılabilir.
3- Tesbihimizin ipi özel “polyester” malzemeden üretilmiştir. Dayanıklı bir iptir. Ancak “polyester” sürtünme ve ısı ile deformasyona uğrayan bir malzemedir bu nedenle yüksek ısı ve sürtünmeden uzak tutulmalıdır.
4-Tespih sallanarak kullanılmamalıdır. Sallanma sürtünme ve ısı meydana getireceği için ip deformasyona uğrar ve kopmaya neden olabilir.
5-Tespihinizi kullanmadığınız durumlarda güneşten, nemden ve ısıdan uzak bir ortamda özel kutusunda Saklamalısınız.
6-Tespihiniz Türkiye’nin en seçkin markalarından biri olan ASİL TESBİH tarafından en özel malzeme ve işçilik ile üretilmiş, şık tasarımıyla herkesin sahip olmak isteyeceği bir aksesuardır. Bu nedenle tespih meraklısı ve unutkan arkadaşlardan uzak tutulmalıdır. Aksi halde tesbihinizi geri alamayabilirsiniz.