Çağrı Merkezi: (+90) 850 259 06 86

KİŞİYE ÖZEL İSİMLİ GÜMÜŞ KAZAZ PÜSKÜLLÜ ARPA KESİM KIRMIZI SİYAH RENK SÜZMESİ SIKMA KEHRİBAR

899,00 TL
999,00 TL
%10 İNDİRİM
Stok Kodu ASL8033
Barkod 86014212
Üretildiği Malzeme (Hammadde) SIKMA KEHRİBAR
Tane Boyutu (mm) 7,5x11,5 Arpa
Üretim Şekli Atölye İşi
Püskül Madeni 925 Ayar Gümüş
Püskül Hariç Uzunluk (cm) 22 cm (Santimetre)
Püskül Uzunluğu (cm) 13 cm (Santimetre)
Toplam Uzunluk (cm) 35 cm (Santimetre)
Ürün Açıklaması

ATEŞ KEHRİBAR
Ateş kehribar ana malzemesi "fenol ve formal-dehit" olmak üzere, bir miktar kehribar Hammaddesi ve çeşitli kimyasallar ile yapılan yapay bir reçinedir. Yine bilinenin aksine içeriğinde en ufak plastik, yani petro-kimya ürünleri bulunmamaktadır. Ateş kehribar, formülünün gizli olması ve yapım tekniklerinin karmaşık olması nedeni ile özel bir malzemedir. Osmanlı Döneminden günümüze kadar üretilmiştir. Dünya Genelinde ateş ve sıkma kehribarlara (bagalite amber) denir. Bununla birlikte en belirgin özellikleri renk alması ve eldeki yumuşak ve rahat çekim hissidir.

TEHBİHİNİZİ YAKARAK TEST ETMEYE ÇALIŞMAYINIZ!


KULLANIM ÖNERİLERİ
1-Tespihlerimizin taneleri ve imamesi “Sıkma ve Ateş Kehribar” malzemeden yapılmıştır. Malzeme karışımında kullanılan malzemeler yanıcı özelliği sahiptir bu sebeple ateşe ve yüksek ısıya maruz bırakılırsa yanacaktır.
2-Tesbihimizin imamesi, malzemesinden dolayı hassas ve özel işçilikle üretilmiştir. Metal imameler ile karıştırılmamalıdır, uygun olmayan koşullarda oldukça kırılgandır. Sert darbelerden, ısıdan ve yüksek basınç uygulanacak ağır malzemelerden uzak tutulmalıdır. Aksi halde imame kırılabilir.
3- Tesbihimizin ipi özel “polyester” malzemeden üretilmiştir. Dayanıklı bir iptir. Ancak “polyester” sürtünme ve ısı ile deformasyona uğrayan bir malzemedir bu nedenle yüksek ısı ve sürtünmeden uzak tutulmalıdır.
4-Tespih sallanarak kullanılmamalıdır. Sallanma sürtünme ve ısı meydana getireceği için ip deformasyona uğrar ve kopmaya neden olabilir.
5-Tespihinizi kullanmadığınız durumlarda güneşten, nemden ve ısıdan uzak bir ortamda özel kutusunda Saklamalısınız.
6-Tesbihiniz Türkiye’nin en seçkin markalarından biri olan ASİL TESBİH tarafından en özel malzeme ve işçilik ile üretilmiş, şık tasarımıyla herkesin sahip olmak isteyeceği bir aksesuardır. Bu nedenle tespih meraklısı ve unutkan arkadaşlardan uzak tutulmalıdır. Aksi halde tesbihinizi geri alamayabilirsiniz.